SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslevar 10291139
nr 1029 1139
Soppslevar
2 st, silver, 1800-tal, trähandtag
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 april 2016
kl 20:35:23
4/4 19:41:15
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver